Ana Sayfa Gündem 11 Aralık 2021 16 Görüntüleme

Meteoroloji’den 25 kent için sarı kodlu uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran ülkemizin kuzey, iç ve batı bölümlerinin modüllü ve çok bulutlu, Trakya bölümü, Kıyı Ege, Çanakkale, Afyonkarahisar, Antalya ve Isparta etraflarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu’nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kısımları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI NASIL OLACAK?

Kuzeydoğu kesitlerde 2 ila 4 derece artacağı, öteki yerlerde değerli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği iddia ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Ekseriyetle güney taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, Marmara’nın güney ve batısı, Ege, Batı Akdeniz kıyıları, İç Anadolu’nun batısı ile Batı ve Orta Karadeniz’de kuvvetli ve yer yer kısa periyodik fırtına biçiminde (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor. Çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, toz savrulması, ulaşımda aksamalar ile soba ve baca gazı zehirlenmeleri üzere aksiliklere karşı vatandaşların dikkatli ve önlemli olunması istendi.

11 ARALIK CUMARTESİ VİLAYET İL HAVA DURUMU KESTİRİMLERİ

MARMARA

Kesimli ve çok bulutlu, öğlenden sonra Edirne etraflarının, akşam ve gece saatlerinde Trakya kısmı ile Çanakkale etraflarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve batısında güney taraflardan kuvvetli ve yer yer fırtına halinde (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

BURSA °C, 19°C

Kesimli ve çok bulutlu

EDİRNE °C, 15°C

Modüllü ve çok bulutlu, öğlenden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 17°C

Modüllü ve çok bulutlu

KOCAELİ °C, 21°C

Kesimli ve çok bulutlu

EGE

Kesimli ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile öğlen saatlerinde Afyonkarahisar etraflarının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney taraflardan kuvvetli ve yer yer fırtına formunda (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 13°C

Kesimli ve çok bulutlu, öğlen saatlerinde sağanak yağışlı

DENİZLİ °C, 18°C

Modüllü ve çok bulutlu

İZMİR °C, 19°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 13°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Batı Akdeniz’in çok bulutlu, Antalya ve Isparta etraflarının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Doğu Akdeniz’in kesimli ve az bulutlu geçeceği iddia ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında güney istikametlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) halinde esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 19°C

Kesimli ve az bulutlu

ANTALYA °C, 18°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 17°C

Kesimli ve az bulutlu

ISPARTA °C, 12°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Kesimli bulutlu, bölgenin batı kesitlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği varsayım ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney taraflardan kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis bekleniyor.

ANKARA °C, 13°C

Kesimli yer yer çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 15°C

Kesimli yer yer çok bulutlu

KONYA °C, 15°C

Kesimli yer yer çok bulutlu

SİVAS °C, 11°C

Modüllü bulutlu

BATI KARADENİZ

Modüllü yer yer çok bulutlu geçeceği iddia ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney istikametlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BOLU °C, 15°C

Kesimli yer yer çok bulutlu

DÜZCE °C, 21°C

Modüllü yer yer çok bulutlu

KASTAMONU °C, 13°C

Kesimli yer yer çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 20°C

Kesimli yer yer çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Modüllü ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor. Rüzgarın; sabah saatlerinde Orta Karadeniz’de güney taraflardan kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç bölümlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ORDU °C, 17°C

Modüllü bulutlu

RİZE °C, 19°C

Kesimli ve az bulutlu

SAMSUN °C, 19°C

Kesimli bulutlu

TRABZON °C, 18°C

Kesimli ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Kesimli ve az bulutlu geçeceği iddia ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ELAZIĞ °C, 9°C

Kesimli ve az bulutlu

ERZURUM °C, 7°C

Modüllü ve az bulutlu

KARS °C, 4°C

Modüllü ve az bulutlu

VAN °C, 9°C

Modüllü ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 13°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP °C, 13°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT °C, 12°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 16°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA

Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına, Güney Ege ve Batı Akdeniz’de fırtına; Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Modüllü ve çok bulutlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de; doğu ve güneydoğudan 4 ila 6, Doğu Karadeniz’de; doğu ve güneydoğu, birinci saatlerde batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Kesimli ve çok bulutlu; Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 3 ila 5, akşam saatlerinden sonra 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 6 ila 8, akşam saatlerinde kuzeyinde 7 ila 9 kuvvetinde; Dalga: 3,0 ila 4,0m; Görüş: Orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Kesimli ve çok bulutlu, batısı aralıklı sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de; doğu ve güneydoğudan 6 ila 8, Doğu Akdeniz’de; doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7, vakitle 4 ila 6, Dalga: 3,0 ila 4,0m, doğusu 2,0 ila 3,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Kesimli ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi, pus anında orta.

Cumhuriyet